Produkte > ENERGY RECOVERY PRODUCTS > PSB50E-1200-42-T
PSB50E-1200-42-T Energy Recovery Products
psb-series-datasheet.pdf
Hersteller: Energy Recovery Products
220 to 240 Vac, 90% efficiency, Rectangular Aluminum Case, Tri-Mode Dimming (Forward, Reverse Phase & 0-10V), 1-100% dimming range, 50 W max, Programmable 600 to 1200 mA Iout, 42 V max Vout, Terminal Blocks
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSB50E-1200-42-T Energy Recovery Products
Description: POWER SUPPLY LED DIMMING 42V, Packaging: Box, Size / Dimension: 6.22" L x 1.03" W x 0.86" H (158.0mm x 26.2mm x 21.9mm), Voltage - Output: 28 ~ 42V, Type: Constant Current, Operating Temperature: 90°C, Termination Style: Terminal Block, Voltage - Input (Max): 240VAC, Approval Agency: CB, CE, cULus, FCC, Ratings: IP20, Efficiency: 90%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.2A, Dimming: Analog, ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 220VAC, Power (Watts): 50 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote PSB50E-1200-42-T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSB50E-1200-42-T PSB50E-1200-42-T Hersteller : ERP Power, LLC psb-series-datasheet.pdf Description: POWER SUPPLY LED DIMMING 42V
Packaging: Box
Size / Dimension: 6.22" L x 1.03" W x 0.86" H (158.0mm x 26.2mm x 21.9mm)
Voltage - Output: 28 ~ 42V
Type: Constant Current
Operating Temperature: 90°C
Termination Style: Terminal Block
Voltage - Input (Max): 240VAC
Approval Agency: CB, CE, cULus, FCC
Ratings: IP20
Efficiency: 90%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.2A
Dimming: Analog, ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 220VAC
Power (Watts): 50 W
Number of Outputs: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
Produkt ist nicht verfügbar
PSB50E-1200-42-T PSB50E-1200-42-T Hersteller : ERP psb_series_datasheet.pdf LED Power Supplies 50.4W 28-42V CC Dim 600-1200mA Trmnl Blk