Produkte > PANJIT > PSDC0860L1_L2_00601
PSDC0860L1_L2_00601
PSDC0860L1_L2_00601 Panjit
PSDC0860L1-3105363.pdf
Hersteller: Panjit
Rectifiers 600V Fast Recovery Diode, Low Vf
auf Bestellung 2988 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSDC0860L1_L2_00601 Panjit
Description: 600V FAST RECOVERY DIODE / LOW V, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 90 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 8A, Supplier Device Package: TO-252AA, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSDC0860L1_L2_00601 PSDC0860L1_L2_00601 Hersteller : Panjit International Inc. PSDC0860L1.pdf Description: 600V FAST RECOVERY DIODE / LOW V
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 90 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 8A
Supplier Device Package: TO-252AA
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 600 V
auf Bestellung 2990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Standard