Produkte > CUI > PSE-3000-48-F
PSE-3000-48-F
PSE-3000-48-F CUI
pse-3000-1313125.pdf
Hersteller: CUI
Rack Mount Power Supplies 3000W 48V 62.5A/230V 31.25A/115V Fan F-B
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSE-3000-48-F CUI
Description: AC/DC CONVERTER 48V 3000W, Packaging: Box, Power (Watts): 3000W, Features: 80 Plus® Platinum, Hot Swappable, I2C Interface, Load Sharing, PFC, PMBus™, Remote Sense, Standby Output, Universal Input, Size / Dimension: 14.00" L x 4.00" W x 1.60" H (355.6mm x 101.6mm x 41.0mm), Mounting Type: Rack Mount, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Type: Front End, Operating Temperature: 0°C ~ 50°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CB, CE, TUV, Efficiency: 94%, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 62.5 A.
Weitere Produktangebote PSE-3000-48-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
tariffCode: 85044083
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
PSE-3000-48-F PSE-3000-48-F Hersteller : CUI Inc. PSE%203000.pdf Description: AC/DC CONVERTER 48V 3000W
Packaging: Box
Power (Watts): 3000W
Size / Dimension: 14.00" L x 4.00" W x 1.60" H (355.6mm x 101.6mm x 41.0mm)
Mounting Type: Rack Mount
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Type: Front End
Operating Temperature: 0°C ~ 50°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CB, CE, TUV
Efficiency: 94%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 62.5 A