Produkte > CUI INC. > PSK-60-12-T
PSK-60-12-T
PSK-60-12-T CUI Inc.
psk-60-t.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 60W
Power (Watts): 60W
Features: Universal Input
Packaging: Tray
Size / Dimension: 5.32" L x 2.76" W x 1.49" H (135.0mm x 70.0mm x 37.9mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 87%
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 4 kV
Standard Number: 62368-1
Current - Output 1: 5 A
auf Bestellung 44 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSK-60-12-T CUI Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 60W, Power (Watts): 60W, Features: Universal Input, Packaging: Tray, Size / Dimension: 5.32" L x 2.76" W x 1.49" H (135.0mm x 70.0mm x 37.9mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, 100 ~ 370 VDC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 87%, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 4 kV, Standard Number: 62368-1, Current - Output 1: 5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSK-60-12-T PSK-60-12-T Hersteller : CUI Inc. psk_60_t-1893528.pdf Switching Power Supplies ac-dc, 60 W, 12 Vdc, single output, chassis mount