Produkte > NEXPERIA > PSMN008-75B,118
PSMN008-75B,118
PSMN008-75B,118 Nexperia
4221968168820617psmn008-75b.pdf
Hersteller: Nexperia
Trans MOSFET N-CH Si 75V 75A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
auf Bestellung 800000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSMN008-75B,118 Nexperia
Description: MOSFET N-CH 75V 75A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 8.5mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 230W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: D2PAK, Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 75 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 122.8 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5260 pF @ 25 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSMN008-75B,118 PSMN008-75B,118 Hersteller : Nexperia USA Inc. PSMN008-75B.pdf Description: MOSFET N-CH 75V 75A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 75A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 8.5mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 230W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 75 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 122.8 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 5260 pF @ 25 V
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 800
auf Bestellung 1189 Stücke:
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
Mindestbestellmenge: 5
PSMN008-75B,118 PSMN008-75B,118 Hersteller : Nexperia 4221968168820617psmn008-75b.pdf Trans MOSFET N-CH Si 75V 75A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
Produkt ist nicht verfügbar