Produkte > NEXPERIA > PSMN025-100D,118
PSMN025-100D,118
PSMN025-100D,118 Nexperia
PSMN025-100D-1320663.pdf
Hersteller: Nexperia
MOSFET TAPE13 PWR-MOS
auf Bestellung 2525 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSMN025-100D,118 Nexperia
Description: MOSFET N-CH 100V 47A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 47A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 25mOhm @ 25A, 10V, Power Dissipation (Max): 150W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: DPAK, Part Status: Obsolete, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 61 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2600 pF @ 25 V.
Weitere Produktangebote PSMN025-100D,118
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PSMN025-100D,118 Hersteller : NXP PSMN025-100D.pdf MOSFET N-CH 100V 47A SOT428 (IRFR3412TR) Група товару: Транзистори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
PSMN025-100D,118 PSMN025-100D,118 Hersteller : Nexperia USA Inc. PSMN025-100D.pdf Description: MOSFET N-CH 100V 47A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 47A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 25mOhm @ 25A, 10V
Power Dissipation (Max): 150W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: DPAK
Part Status: Obsolete
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 61 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2600 pF @ 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: DPAK
Part Status: Obsolete
Vgs (Max): ±20V