Produkte > POWEREX INC. > PSS30S71F6
PSS30S71F6
PSS30S71F6 Powerex Inc.
pss30s71f6_e.pdf
Hersteller: Powerex Inc.
Description: MOD IPM 6-PAC 30A 600V DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 38-PowerDIP Module (1.413", 35.90mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: IGBT
Configuration: 3 Phase
Voltage - Isolation: 2500Vrms
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Current: 30 A
Voltage: 600 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PSS30S71F6 Powerex Inc.
Description: MOD IPM 6-PAC 30A 600V DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 38-PowerDIP Module (1.413", 35.90mm), Mounting Type: Through Hole, Type: IGBT, Configuration: 3 Phase, Voltage - Isolation: 2500Vrms, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Current: 30 A, Voltage: 600 V.