PT00A14-18P-SR Amphenol Industrial Operations
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: PT 18C 18#20 PIN RECP
Packaging: Bag
Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 18
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-18
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Cable Opening: 0.375" (9.52mm)
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT00A14-18P-SR Amphenol Industrial Operations
Description: PT 18C 18#20 PIN RECP, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 18, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-18, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Cable Opening: 0.375" (9.52mm), Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PT00A14-18P-SR
|---|---|---|---|---|---|
| PT00A-14-18P(SR) | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Description: CONN RCPT 18POS WALL MNT PIN |