PT00E14-12P-SR
PT00E14-12P-SR Amphenol Industrial Operations
PT%20Datasheet.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: PT 12C 4#16, 8#20 PIN RECP
Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 12
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-12
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Sealed
Cable Opening: 0.375" (9.52mm)
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT00E14-12P-SR Amphenol Industrial Operations
Description: PT 12C 4#16, 8#20 PIN RECP, Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 12, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-12, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Sealed, Cable Opening: 0.375" (9.52mm), Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Weitere Produktangebote PT00E14-12P-SR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT00E-14-12P(SR) Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: CONN RCPT 12POS WALL MNT PIN