PT00SE22-41P-SR Amphenol Industrial Operations
PT.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: PTSE 41C 14#16,27#20 PIN RECP
Packaging: Bag
Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 41
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 22-41
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ingress Protection: Environment Sealed
Cable Opening: 0.750" (19.05mm)
Primary Material: Metal
auf Bestellung 7 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT00SE22-41P-SR Amphenol Industrial Operations
Description: PTSE 41C 14#16,27#20 PIN RECP, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 41, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-41, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Sealed, Cable Opening: 0.750" (19.05mm), Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PT00SE22-41P-SR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT00SE-22-41P(SR) Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: CONN RCPT 41POS WALL MNT PIN