Technische Details PT00SE-22-41S(SR) Amphenol Industrial
Description: PTSE 41C 14#16,27#20 SKT RECP, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 41, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 22-41, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Sealed, Cable Opening: 0.750" (19.05mm), Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PT00SE-22-41S(SR)
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| PT00SE-22-41S(SR) | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Description: CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT |
auf Bestellung 15 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |