Produkte > CUI DEVICES > PT01-B115D-A503
PT01-B115D-A503 CUI Devices
pt01.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: POT 50K OHM 1/20W CARBON R-LOG
Resistance (Ohms): 50k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Through Hole, Snap In
Termination Style: PC Pins, Board Locks
Actuator Length: 0.591" (15.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Reverse Logarithmic
Rotation: 285°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1.0
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01-B115D-A503 CUI Devices
Description: POT 50K OHM 1/20W CARBON R-LOG, Resistance (Ohms): 50k, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Through Hole, Snap In, Termination Style: PC Pins, Board Locks, Actuator Length: 0.591" (15.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Reverse Logarithmic, Rotation: 285°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.