Produkte > CUI DEVICES > PT01-B115D-B103
PT01-B115D-B103
PT01-B115D-B103 CUI Devices
pt01_b120d_b103-3159308.pdf
Hersteller: CUI Devices
Trimmer Resistors - Through Hole rotary potentiometer single channel vertical 15mm D-cut linear taper 10K ohm
auf Bestellung 888 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01-B115D-B103 CUI Devices
Description: POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR, Resistance (Ohms): 10k, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Actuator Length: 0.591" (15.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Linear, Rotation: 285°, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT01-B115D-B103 PT01-B115D-B103 Hersteller : Same Sky pt01_b120d_b103-3510758.pdf Potentiometers rotary potentiometer single channel vertical 15mm linear taper 10K ohm
auf Bestellung 875 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
PT01-B115D-B103 PT01-B115D-B103 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pt01.pdf Description: POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Actuator Length: 0.591" (15.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)