Produkte > CUI DEVICES > PT01-B120D-A104
PT01-B120D-A104
PT01-B120D-A104 CUI Devices
pt01-2887518.pdf
Hersteller: CUI Devices
Trimmer Resistors - Through Hole rotary potentiometer single channel vertical 20mm Dcut reverse log taper100K ohm
auf Bestellung 939 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01-B120D-A104 CUI Devices
Description: POT 100K OHM 1/20W CARBON LOG, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 100k, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Logarithmic, Rotation: 285°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT01-B120D-A104 PT01-B120D-A104 Hersteller : Same Sky pt01_b120d_a104-3510800.pdf Potentiometers rotary potentiometer single channel vertical 20mm Dcut log taper100K ohm
auf Bestellung 761 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
PT01-B120D-A104 PT01-B120D-A104 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pt01.pdf Description: POT 100K OHM 1/20W CARBON LOG
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 100k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)