Produkte > CUI DEVICES > PT01-D115K2-B504
PT01-D115K2-B504 CUI Devices
pt01.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: POT 500K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Packaging: Tray
Resistance (Ohms): 500k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Adjustment Type: Top Adjustment
Mounting Type: Through Hole, Snap In
Termination Style: PC Pins, Board Locks
Actuator Length: 0.591" (15.00mm)
Actuator Type: Knurled
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Linear
Rotation: 285°
Number of Gangs: 1
Number of Turns: 1.0
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01-D115K2-B504 CUI Devices
Description: POT 500K OHM 1/20W CARBON LINEAR, Packaging: Tray, Resistance (Ohms): 500k, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Adjustment Type: Top Adjustment, Mounting Type: Through Hole, Snap In, Termination Style: PC Pins, Board Locks, Actuator Length: 0.591" (15.00mm), Actuator Type: Knurled, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Linear, Rotation: 285°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.