Produkte > SAME SKY > PT01-D120D-B104
PT01-D120D-B104
PT01-D120D-B104 Same Sky
pt01_d120d_b104.pdf
Hersteller: Same Sky
Potentiometers rotary potentiometer single channel horiz 20mm linear taper 100K ohm
auf Bestellung 709 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01-D120D-B104 Same Sky
Description: POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR, Resistance (Ohms): 100k, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Adjustment Type: Top Adjustment, Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Linear, Rotation: 285°, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT01-D120D-B104 PT01-D120D-B104 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pt01.pdf Description: POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Resistance (Ohms): 100k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Adjustment Type: Top Adjustment
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Linear
Rotation: 285°
Number of Gangs: 1
Part Status: Active
Number of Turns: 1.0
auf Bestellung 956 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
PT01-D120D-B104 PT01-D120D-B104 Hersteller : CUI Devices pt01-2887518.pdf Trimmer Resistors - Through Hole rotary potentiometer single channel horiz 20mm D-cut linear taper 100K ohm