PT01-D120D-B105 Same Sky (Formerly CUI Devices)
pt01.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: POT 1M OHM 1/20W CARBON LINEAR
Resistance (Ohms): 1M
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Adjustment Type: Top Adjustment
Mounting Type: Through Hole, Snap In
Termination Style: PC Pins, Board Locks
Actuator Length: 0.787" (20.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Linear
Rotation: 285°
Number of Gangs: 1
Part Status: Active
Number of Turns: 1.0
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01-D120D-B105 Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: POT 1M OHM 1/20W CARBON LINEAR, Resistance (Ohms): 1M, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Adjustment Type: Top Adjustment, Mounting Type: Through Hole, Snap In, Termination Style: PC Pins, Board Locks, Actuator Length: 0.787" (20.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Linear, Rotation: 285°, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.
Weitere Produktangebote PT01-D120D-B105
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT01-D120D-B105 Hersteller : CUI Devices pt01.pdf rotary potentiometer, single channel, horizontal, 20mm D-cut, linear taper, 1M ohm
Produkt ist nicht verfügbar
PT01-D120D-B105 Hersteller : Same Sky pt01.pdf Potentiometers rotary pot, single channel, vertical, 20mm D-cut, linear taper, 1M ohm