Produkte > SAME SKY > PT01-D125D-A203
PT01-D125D-A203
PT01-D125D-A203 Same Sky
pt01_d125d_a203.pdf
Hersteller: Same Sky
Potentiometers rotary potentiometer single channel horiz 25mm D-cut log taper 20K ohm
auf Bestellung 752 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01-D125D-A203 Same Sky
Description: POT 20K OHM 1/20W CARBON LOG, Resistance (Ohms): 20k, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Adjustment Type: Top Adjustment, Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Actuator Length: 0.984" (25.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Logarithmic, Rotation: 285°, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT01-D125D-A203 PT01-D125D-A203 Hersteller : CUI Devices pt01-2887518.pdf Trimmer Resistors - Through Hole rotary potentiometer single channel horiz 25mm D-cut reverse log taper 20K ohm
auf Bestellung 759 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
PT01-D125D-A203 PT01-D125D-A203 Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) pt01.pdf Description: POT 20K OHM 1/20W CARBON LOG
Resistance (Ohms): 20k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Adjustment Type: Top Adjustment
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Actuator Length: 0.984" (25.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)