Produkte > CUI DEVICES > PT01-D130D-A102
PT01-D130D-A102
PT01-D130D-A102 CUI Devices
pt01.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: POT 1K OHM 1/20W CARBON R-LOG
Resistance (Ohms): 1k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Termination Style: PC Pins
Actuator Length: 1.181" (30.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Reverse Logarithmic
Rotation: 285°
Number of Gangs: 1
Part Status: Active
Number of Turns: 1
auf Bestellung 866 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01-D130D-A102 CUI Devices
Description: POT 1K OHM 1/20W CARBON R-LOG, Resistance (Ohms): 1k, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Adjustment Type: Top Adjustment, Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Actuator Length: 1.181" (30.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Reverse Logarithmic, Rotation: 285°, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT01-D130D-A102 PT01-D130D-A102 Hersteller : Same Sky pt01_d130d_a102-3510639.pdf Potentiometers rotary potentiometer single channel horiz 30mm D-cut log taper 1K ohm
auf Bestellung 754 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
PT01-D130D-A102 PT01-D130D-A102 Hersteller : CUI Devices pt01.pdf Trimmer Resistors - Through Hole rotary potentiometer single channel horiz 30mm D-cut reverse log taper 1K ohm