PT01-D225D-B104
PT01-D225D-B104 Same Sky (Formerly CUI Devices)
pt01.pdf
Hersteller: Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Resistance (Ohms): 100k
Power (Watts): 0.05W, 1/20W
Tolerance: ±20%
Termination Style: PC Pins
Actuator Length: 0.984" (25.00mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: Detent
Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm)
Resistive Material: Carbon
Taper: Linear
Rotation: 285°
Number of Gangs: 1
Part Status: Active
Number of Turns: 1.0
auf Bestellung 436 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 13
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01-D225D-B104 Same Sky (Formerly CUI Devices)
Description: POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR, Resistance (Ohms): 100k, Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Adjustment Type: Top Adjustment, Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Actuator Length: 0.984" (25.00mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: Detent, Actuator Diameter: 0.236" (6.00mm), Resistive Material: Carbon, Taper: Linear, Rotation: 285°, Number of Gangs: 1, Part Status: Active, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT01-D225D-B104 PT01-D225D-B104 Hersteller : Same Sky pt01_d225d_b104.pdf Potentiometers rotary potentiometer single channel horiz 25mm detent linear taper 100K ohm
auf Bestellung 638 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
PT01-D225D-B104 PT01-D225D-B104 Hersteller : CUI Devices pt01.pdf Trimmer Resistors - Through Hole rotary potentiometer single channel horiz 25mm Dcut detent linear taper 100K ohm