PT01A14-18P-SR Amphenol Industrial Operations
PT.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: PT 18C 18#20 PIN RECP
Packaging: Bag
Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 18
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-18
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Cable Opening: 0.375" (9.52mm)
Primary Material: Metal
auf Bestellung 334 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01A14-18P-SR Amphenol Industrial Operations
Description: PT 18C 18#20 PIN RECP, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 18, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-18, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Cable Opening: 0.375" (9.52mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PT01A14-18P-SR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT01A-14-18P(SR) Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: CONN RCPT 18POS INLINE PIN