PT01A-16-26P(SR) Amphenol Industrial
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector 26P Sz 16 Cbl Mt Pin Recept Strain Relie
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01A-16-26P(SR) Amphenol Industrial
Preis | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PT01A16-26P-SR | Hersteller : AMPHENOL SOCAPEX |
auf Bestellung 139 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| PT01A16-26P-SR | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Description: PT 26C 26#20 PIN RECPPackaging: Bag Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief Connector Type: Receptacle, Male Pins Color: Olive Drab Mounting Type: Free Hanging (In-Line) Shielding: Unshielded Number of Positions: 26 Orientation: N (Normal) Shell Size - Insert: 16-26 Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Fastening Type: Bayonet Lock Termination: Solder Cup Cable Opening: 0.500" (12.70mm) Contact Finish - Mating: Gold Part Status: Active Shell Material: Aluminum Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium Primary Material: Metal Qualification: MIL-DTL-26482 Series I |
auf Bestellung 28 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: CONN RCPT 26POS INLINE PIN |