PT01A12-10PW-SR Amphenol Industrial Operations
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: PT 10C 10#20 PIN RECP
Packaging: Bag
Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 10
Orientation: W
Shell Size - Insert: 12-10
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Cable Opening: 0.312" (7.92mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01A12-10PW-SR Amphenol Industrial Operations
Description: PT 10C 10#20 PIN RECP, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 10, Orientation: W, Shell Size - Insert: 12-10, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Cable Opening: 0.312" (7.92mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PT01A12-10PW-SR
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| PT01A-12-10PW(SR) | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Description: CONN RCPT 10POS INLINE PIN |