PT01A12-14P-SR
PT01A12-14P-SR Amphenol Industrial Operations
PT.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: PT 14C 14#20 PIN RECP
Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 14
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 12-14
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Cable Opening: 0.312" (7.92mm)
Primary Material: Metal
auf Bestellung 272 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01A12-14P-SR Amphenol Industrial Operations
Description: PT 14C 14#20 PIN RECP, Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 14, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 12-14, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Cable Opening: 0.312" (7.92mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PT01A-12-14P(SR) Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: CONN RCPT 14POS INLINE PIN