Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > PT01A-14-19S(SR)
PT01A-14-19S(SR)
PT01A-14-19S(SR) Amphenol Industrial
amphenol_amph-s-a0007459390-1.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector 19P Sz 14 Cbl Mt Skt Recept Strain Relie
auf Bestellung 18 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01A-14-19S(SR) Amphenol Industrial
Description: PT 19C 19#20 SKT RECP, Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 19, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-19, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Cable Opening: 0.375" (9.52mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 19
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-19
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Cable Opening: 0.375" (9.52mm)
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
auf Bestellung 33 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PT01A-14-19S(SR) Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: CONN RCPT 19POS INLINE SKT