PT01E-20-16P(SR) Amphenol Industrial
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector 16P Sz 20 Cbl Mt Pin Recept Strain Relief
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01E-20-16P(SR) Amphenol Industrial
Description: PT 16C 16#16 PIN RECP, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 16, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-16, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Cable Opening: 0.625" (15.88mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Preis | ||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| PT01E20-16P-SR | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
auf Bestellung 72 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: CONN RCPT 16POS INLINE PIN |