PT01E20-24S-SR Amphenol Industrial Operations
PT.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: PT 24C 24#20 SKT RECP
Packaging: Bag
Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 24
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-24
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Resistant
Cable Opening: 0.625" (15.88mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 27 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT01E20-24S-SR Amphenol Industrial Operations
Description: PT 24C 24#20 SKT RECP, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Strain Relief, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 24, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-24, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Cable Opening: 0.625" (15.88mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PT01E20-24S-SR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT01E-20-24S(SR) Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: CONN RCPT 24POS INLINE SKT