PT02SE-14-5P(027) Amphenol Industrial Operations
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB RECEPT
Features: Backshell
Packaging: Bag
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 1kVAC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 5
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-5
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Resistant
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Black Zinc Cobalt
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT02SE-14-5P(027) Amphenol Industrial Operations
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB RECEPT, Features: Backshell, Packaging: Bag, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 1kVAC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 5, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-5, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Black Zinc Cobalt, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PT02SE-14-5P(027) | Hersteller : Amphenol Industrial |
Circular MIL Spec Connector Box Mount Rec 5P Size 14 Pin Contact |
auf Bestellung 3 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| PT02SE14-5P-027 | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Description: PTSE 5C 5#16 PIN RECPPackaging: Bag Connector Type: Receptacle, Male Pins Color: Black Voltage Rating: 1000VAC Mounting Type: Panel Mount Shielding: Unshielded Number of Positions: 5 Orientation: N (Normal) Shell Size - Insert: 14-5 Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Fastening Type: Bayonet Lock Termination: Crimp Ingress Protection: Environment Resistant Mounting Feature: Flange Contact Finish - Mating: Gold Part Status: Active Shell Material: Aluminum Shell Finish: Black Zinc Cobalt Primary Material: Metal |