Technische Details PT06A-12-10PX(SR) Amphenol Industrial
Description: PT 10C 10#20 PIN PLUG, Packaging: Bag, Features: Strain Relief, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 10, Orientation: X, Shell Size - Insert: 12-10, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Cable Opening: 0.312" (7.92mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PT06A-12-10PX(SR)
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| PT06A-12-10PX(SR) | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Description: CONN PLUG 10POS INLINE PIN |
auf Bestellung 1082 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |