Produkte > AMPHENOL > PT06A-14-12PW
PT06A-14-12PW
PT06A-14-12PW Amphenol
pt-series-12-070.pdf
Hersteller: Amphenol
Conn Circular PIN 12 POS Solder ST Cable Mount 12 Terminal 1 Port
auf Bestellung 564 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06A-14-12PW Amphenol
Description: PT 12C 4#16,8#20 PIN PLUG, Features: Backshell, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 7.5A, 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 12, Orientation: W, Shell Size - Insert: 14-12, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT06A-14-12PW PT06A-14-12PW Hersteller : Amphenol pt-series-12-070.pdf Conn Circular PIN 12 POS Solder ST Cable Mount 12 Terminal 1 Port
auf Bestellung 1902 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Features: Backshell, Coupling Nut
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 7.5A, 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 12
Orientation: W
Shell Size - Insert: 14-12
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Resistant
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
auf Bestellung 564 Stücke: