Produkte > AMPHENOL > PT06A-14-19S(023)
PT06A-14-19S(023)
PT06A-14-19S(023) Amphenol
pt-series-12-070.pdf
Hersteller: Amphenol
Conn Circular SKT 19 POS Solder ST Cable Mount 19 Terminal 1 Port
auf Bestellung 138 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06A-14-19S(023) Amphenol
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB PLUG, Features: Backshell, Coupling Nut, Packaging: Bag, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 19, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-19, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Electroless Nickel, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT06A-14-19S(023) PT06A-14-19S(023) Hersteller : Amphenol pt-series-12-070.pdf Conn Circular SKT 19 POS Solder ST Cable Mount 19 Terminal 1 Port
auf Bestellung 138 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Features: Backshell, Coupling Nut
Packaging: Bag
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Silver
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 19
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-19
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Resistant
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Electroless Nickel
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
auf Bestellung 25 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Bag
Color: Silver
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 19
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-19