PT06E-10-6P(476) Amphenol
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06E-10-6P(476) Amphenol
Description: CONN PLUG 6POS INLINE PIN, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 6, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 10-6, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Black Zinc Cobalt, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| PT06E10-6P-476 | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Description: PT 6C 6#20 PIN PLUGPackaging: Bag Features: Backshell, Coupling Nut, Strain Relief Connector Type: Plug, Male Pins Color: Black Voltage Rating: 600VAC Mounting Type: Free Hanging (In-Line) Shielding: Unshielded Number of Positions: 6 Orientation: N (Normal) Shell Size - Insert: 10-6 Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Fastening Type: Bayonet Lock Termination: Solder Cup Ingress Protection: Environment Resistant Contact Finish - Mating: Gold Shell Material: Aluminum Shell Finish: Black Zinc Cobalt Primary Material: Metal |
auf Bestellung 312 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
auf Bestellung 155 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
PT06E-10-6P(476) | Hersteller : Amphenol |
Conn Circular PIN 6 POS Solder ST Cable Mount 6 Terminal 1 Port |
Produkt ist nicht verfügbar |
PT06E-10-6P(476) | Hersteller : Amphenol Industrial |
Circular MIL Spec Connector 6P Size 10 Pin Plug Straight Black Zinc |