PT06E-12-3P(SR) Amphenol Industrial Operations
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG MALE 3P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Strain Relief
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 3
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 12-3
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Sealed
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06E-12-3P(SR) Amphenol Industrial Operations
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PT06E-12-3P-SR | Hersteller : Amphenol Industrial |
Circular MIL Spec Connector 3P Size 12 Pin Plug Strt Strain Relief |
auf Bestellung 109 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
PT06E12-3P-SR | Hersteller : AMPHENOL SOCAPEX |
auf Bestellung 190 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 41 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| PT06E12-3P-SR | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Description: PT 3C 3#16 PIN PLUGPackaging: Bag Features: Strain Relief Connector Type: Plug, Male Pins Color: Olive Drab Voltage Rating: 1000VAC Mounting Type: Free Hanging (In-Line) Shielding: Unshielded Number of Positions: 3 Orientation: N (Normal) Shell Size - Insert: 12-3 Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Fastening Type: Bayonet Lock Termination: Solder Cup Ingress Protection: Environment Resistant Cable Opening: 0.312" (7.92mm) Contact Finish - Mating: Gold Part Status: Active Shell Material: Aluminum Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium Primary Material: Metal |