Produkte > AMPHENOL > PT06E-14-12SW(SR)
PT06E-14-12SW(SR)
PT06E-14-12SW(SR) Amphenol
pt-series-12-070.pdf
Hersteller: Amphenol
Conn Circular SKT 12 POS Solder ST Cable Mount 12 Terminal 1 Port
auf Bestellung 66 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06E-14-12SW(SR) Amphenol
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB PLUG, Features: Backshell, Coupling Nut, Strain Relief, Packaging: Bag, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 7.5A, 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 12, Orientation: W, Shell Size - Insert: 14-12, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Cable Opening: 0.375" (9.53mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT06E-14-12SW(SR) PT06E-14-12SW(SR) Hersteller : Amphenol pt-series-12-070.pdf Conn Circular SKT 12 POS Solder ST Cable Mount 12 Terminal 1 Port
auf Bestellung 71 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Features: Backshell, Coupling Nut, Strain Relief
Packaging: Bag
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 7.5A, 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 12
Orientation: W
Shell Size - Insert: 14-12
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Cable Opening: 0.375" (9.53mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
auf Bestellung 24 Stücke:
auf Bestellung 462 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar