PT06E-14-19P(027) Amphenol Industrial Operations
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB PLUG
Packaging: Bag
Features: Backshell, Coupling Nut
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 19
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 14-19
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Resistant
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06E-14-19P(027) Amphenol Industrial Operations
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB PLUG, Packaging: Bag, Features: Backshell, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 19, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 14-19, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Weitere Produktangebote PT06E-14-19P(027)
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| PT06E14-19P-027 | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Produkt ist nicht verfügbar |
PT06E-14-19P(027) | Hersteller : Amphenol Industrial |
Circular MIL Spec Connector Straight Plug 19P Size 14 Pin Contact |