PT06E16-23P-470 Amphenol Industrial Operations
PT.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: PT 23C 1#16,22#20 PIN PLUG
Packaging: Bag
Features: Backshell, Coupling Nut, Strain Relief
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 600VAC
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 23
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 16-23
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Black Zinc Cobalt
Primary Material: Metal
auf Bestellung 4 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06E16-23P-470 Amphenol Industrial Operations
Description: PT 23C 1#16,22#20 PIN PLUG, Packaging: Bag, Features: Backshell, Coupling Nut, Strain Relief, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 600VAC, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 23, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 16-23, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Black Zinc Cobalt, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PT06E16-23P-470
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT06E-16-23P(470) Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: CONN PLUG 23POS INLINE PIN
Produkt ist nicht verfügbar
PT06E-16-23P(470) PT06E-16-23P(470) Hersteller : Amphenol Industrial amphenol_amph_s_a0007459390_1-1733552.pdf Circular MIL Spec Connector 23P Size 16 Pin Plug Strt Strain Relief