PT06E16-26P-470
PT06E16-26P-470 Amphenol Industrial Operations
PT.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: PT 26C 26#20 PIN PLUG
Features: Backshell, Coupling Nut, Strain Relief
Packaging: Bag
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Voltage Rating: 600VAC
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 26
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 16-26
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Resistant
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Black Zinc Cobalt
Primary Material: Metal
auf Bestellung 34 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06E16-26P-470 Amphenol Industrial Operations
Description: PT 26C 26#20 PIN PLUG, Features: Backshell, Coupling Nut, Strain Relief, Packaging: Bag, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Voltage Rating: 600VAC, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 26, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 16-26, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Black Zinc Cobalt, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT06E-16-26P(470) PT06E-16-26P(470) Hersteller : Amphenol Industrial amphenol_amph_s_a0007459390_1-1733552.pdf Circular MIL Spec Connector 26P Size 16 Pin Plug Strt Strain Relief
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PT06E-16-26P(470) Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: CONN PLUG 26POS INLINE PIN