PT06E-20-24P(SR)
PT06E-20-24P(SR) Amphenol Industrial Operations
pt-series-12-070.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB CONN
Packaging: Bag
Features: Backshell, Coupling Nut, Strain Relief
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 24
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-24
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
auf Bestellung 14 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06E-20-24P(SR) Amphenol Industrial Operations
Description: MIL-26482 MS/PT/CMB CONN, Packaging: Bag, Features: Backshell, Coupling Nut, Strain Relief, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 24, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-24, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Weitere Produktangebote PT06E-20-24P(SR)
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT06E20-24P-SR Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: PT 24C 24#20 PIN PLUG
Produkt ist nicht verfügbar
PT06E-20-24P(SR) PT06E-20-24P(SR) Hersteller : Amphenol Industrial amphenol_amph_s_a0007459390_1-1733552.pdf Circular MIL Spec Connector 24P Size 20 Pin Plug Strt Strain Relief