PT06E-16-8P(SR) Amphenol Industrial Operations
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Strain Relief
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 8
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 16-8
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Sealed
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06E-16-8P(SR) Amphenol Industrial Operations
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PT06E-16-8P-SR | Hersteller : Amphenol Industrial |
Circular MIL Spec Connector 8P Size 16 Pin Plug Strt Strain Relief |
auf Bestellung 18 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
PT06E-16-8P(SR) | Hersteller : Amphenol |
Conn Circular PIN 8 POS Solder ST Cable Mount 8 Terminal 1 Port |
auf Bestellung 2 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 278 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| PT06E16-8P-SR | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Description: PT 8C 8#16 PIN PLUGPackaging: Bag Features: Strain Relief Connector Type: Plug, Male Pins Color: Olive Drab Voltage Rating: 1000VAC Mounting Type: Free Hanging (In-Line) Shielding: Unshielded Number of Positions: 8 Orientation: N (Normal) Shell Size - Insert: 16-8 Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Fastening Type: Bayonet Lock Termination: Solder Cup Ingress Protection: Environment Resistant Cable Opening: 0.500" (12.70mm) Contact Finish - Mating: Gold Part Status: Active Shell Material: Aluminum Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium Primary Material: Metal |
auf Bestellung 8 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |