Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > PT06SE128PSR
PT06SE128PSR
PT06SE128PSR Amphenol Industrial
amphenol_amph_s_a0007459390_1-1733552.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector 8P Size 12 Pin Plug Strt Strain Relief
auf Bestellung 59 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06SE128PSR Amphenol Industrial
Description: CONN PLUG MALE 8POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Strain Relief, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Current Rating (Amps): 7.5A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 8, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 12-8, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Sealed, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Weitere Produktangebote PT06SE128PSR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT06SE12-8P-SR Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: PTSE 8C 8#20 PIN PLUG
auf Bestellung 1277 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
PT06SE12-8P SR Hersteller : Amphenol CONN PLUG MALE 8POS GOLD CRIMP Група товару: Реле електромеханічні та геркони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
PT06SE-12-8P(SR) PT06SE-12-8P(SR) Hersteller : Amphenol Industrial Operations pt-series-12-070.pdf Description: CONN PLUG MALE 8POS GOLD CRIMP
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Current Rating (Amps): 7.5A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 8
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 12-8
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C