PT06SE-20-16P(470)
PT06SE-20-16P(470) Amphenol Industrial Operations
pt-series-12-070.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG MALE 16POS GOLD CRIMP
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 16
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 20-16
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Sealed
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Black Zinc Cobalt
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
auf Bestellung 36 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06SE-20-16P(470) Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG MALE 16POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Strain Relief, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 16, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 20-16, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Sealed, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Black Zinc Cobalt, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Weitere Produktangebote PT06SE-20-16P(470)
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT06SE-20-16P(470) Hersteller : Amphenol Industrial 12-070-180554.pdf Circular MIL Spec Connector 16P Size 20 Pin Plug Strt Strain Relief