Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > PT06SE-12-3P(SR)
PT06SE-12-3P(SR)
PT06SE-12-3P(SR) Amphenol Industrial
amphenol_amph-s-a0007459390-1.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector 3P Size 12 Pin Plug Strt Strain Relief
auf Bestellung 14 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT06SE-12-3P(SR) Amphenol Industrial
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT06SE-12-3P(SR) PT06SE-12-3P(SR) Hersteller : Amphenol Industrial Operations pt-series-12-070.pdf Description: CONN PLUG MALE 3POS GOLD CRIMP
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 3
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 12-3
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C