Technische Details PT08E-14-19PW(SR) Amphenol Industrial
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
PT08E14-19PW-SR | Hersteller : AMPHENOL INDUSTRIAL |
auf Bestellung 1494 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| PT08E14-19PW-SR | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Description: PT 19C 19#20 PIN PLUGPackaging: Bag Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Strain Relief Connector Type: Plug, Male Pins Color: Olive Drab Voltage Rating: 600VAC Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle Shielding: Unshielded Number of Positions: 19 Orientation: W Shell Size - Insert: 14-19 Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Fastening Type: Bayonet Lock Termination: Solder Cup Ingress Protection: Environment Resistant Cable Opening: 1.171" (29.74mm) Contact Finish - Mating: Gold Shell Material: Aluminum Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium Primary Material: Metal Qualification: MIL-DTL-26482 Series I |
auf Bestellung 625 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: CONN PLUG 19POS INLINE PIN RA |