Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > PT08E-14-19SW(SR)
PT08E-14-19SW(SR)
PT08E-14-19SW(SR) Amphenol Industrial
12-070-180554.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector
auf Bestellung 8 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT08E-14-19SW(SR) Amphenol Industrial
Description: PT 19C 19#20 SKT PLUG, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Strain Relief, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 19, Orientation: W, Shell Size - Insert: 14-19, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Cable Opening: 1.171" (29.74mm), Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal, Qualification: MIL-DTL-26482 Series I.
Packaging: Bag
Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Strain Relief
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 19
Orientation: W
Shell Size - Insert: 14-19
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Resistant
Cable Opening: 1.171" (29.74mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium
Primary Material: Metal
Qualification: MIL-DTL-26482 Series I
auf Bestellung 69 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
PT08E-14-19SW(SR) Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: CONN PLUG 19POS INLINE SKT RA