Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > PT08SE-16-26P(SR)
PT08SE-16-26P(SR)
PT08SE-16-26P(SR) Amphenol Industrial
amphenol_amph_s_a0007459390_1-1733552.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector CONN ASSEMBLY
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT08SE-16-26P(SR) Amphenol Industrial
Description: PTSE 26C 26#20 PIN PLUG, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Strain Relief, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 600VAC, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 26, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 16-26, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Cable Opening: 1.297" (32.94mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PT08SE-16-26P(SR)
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT08SE-16-26P(SR) Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: CONN PLUG 26POS INLINE PIN RA
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Bag
Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Strain Relief
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 600VAC
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 26
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 16-26
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Cable Opening: 1.297" (32.94mm)