Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL > PT08SE16-8P-SR
PT08SE16-8P-SR Amphenol Industrial
12-070-180554.pdf
Hersteller: Amphenol Industrial
Circular MIL Spec Connector PTSE 8C 8#16 Pin Pl ug
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT08SE16-8P-SR Amphenol Industrial
Description: PTSE 8C 8#16 PIN PLUG, Packaging: Bag, Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Strain Relief, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 1000VAC, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 8, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 16-8, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Cable Opening: 1.297" (32.94mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Chromate over Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote PT08SE16-8P-SR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT08SE-16-8P(SR) Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: CONN PLUG 8POS INLINE PIN RA
Produkt ist nicht verfügbar
PT08SE16-8P-SR Hersteller : Amphenol Industrial Operations PT.pdf Description: PTSE 8C 8#16 PIN PLUG
Packaging: Bag
Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Strain Relief
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 1000VAC
Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Right Angle
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 8
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 16-8
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Cable Opening: 1.297" (32.94mm)