Produkte > PIHER SENSOR CONTROLS > PT10LH01-102C2020
PT10LH01-102C2020
PT10LH01-102C2020 Piher Sensor Controls
12-pt10v03.pdf
Hersteller: Piher Sensor Controls
Carbon Potentiometer
auf Bestellung 579 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 323
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT10LH01-102C2020 Piher Sensor Controls
Description: PT10LH 1K / 20% / carbon trimmer, Power (Watts): 0.07W, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.406" Dia x 0.476" H (10.30mm x 12.10mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Carbon, Part Status: Active, Resistance: 1 kOhms, Number of Turns: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 162
Power (Watts): 0.07W
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.406" Dia x 0.476" H (10.30mm x 12.10mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Carbon
Part Status: Active
Resistance: 1 kOhms