Produkte > PIHER SENSOR CONTROLS > PT10LH01-224A2020-PM-S
PT10LH01-224A2020-PM-S
PT10LH01-224A2020-PM-S Piher Sensor Controls
12-pt10v03.pdf
Hersteller: Piher Sensor Controls
10 mm Carbon Potentiometer
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT10LH01-224A2020-PM-S Piher Sensor Controls
Description: TRIMMER 220K OHM 0.15W PC PIN, Power (Watts): 0.15W, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Carbon, Resistance: 220 kOhms, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT10LH01-224A2020-PM-S PT10LH01-224A2020-PM-S Hersteller : Piher Sensor Controls piher_pt-10_ptc-10.pdf Res Carbon Film Trimmer 220K Ohm 20% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turns (10.3 X 12.1mm) Pin Thru-Hole Bulk
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
PT10LH01-224A2020-PM-S PT10LH01-224A2020-PM-S Hersteller : Piher Sensor Controls piher_pt-10_ptc-10.pdf 10 mm Carbon Potentiometer
PT10LH01-224A2020-PM-S PT10LH01-224A2020-PM-S Hersteller : Piher Sensor Controls 12-pt10v03.pdf 10 mm Carbon Potentiometer
PT10LH01-224A2020-PM-S PT10LH01-224A2020-PM-S Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems PIHER_PT-10_PTC-10.pdf Description: TRIMMER 220K OHM 0.15W PC PIN
Power (Watts): 0.15W
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Carbon
Resistance: 220 kOhms
Number of Turns: 1.0
Mindestbestellmenge: 14
PT10LH01-224A2020-PM-S PT10LH01-224A2020-PM-S Hersteller : Amphenol Piher PIHER_PT_10_PTC_10-3105231.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 10mm carbon through hole potentiometer Horizontal adjustment resistive value 220K Ohm linear taper tolerance 20% screwdriver adjust