Produkte > AMPHENOL PIHER > PT10LV10-101A2020-S
PT10LV10-101A2020-S
PT10LV10-101A2020-S Amphenol Piher
PIHER_PT_10_PTC_10-3105231.pdf
Hersteller: Amphenol Piher
Trimmer Resistors - Through Hole 100ohms 10mm Rnd Top adj Steel Lead
auf Bestellung 1353 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT10LV10-101A2020-S Amphenol Piher
Description: TRIMMER 100 OHM 0.15W PC PIN TOP, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.15W, Tolerance: ±20%, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Carbon, Resistance: 100 Ohms, Number of Turns: 1.0.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT10LV10-101A2020-S PT10LV10-101A2020-S Hersteller : Amphenol Piher Sensing Systems PIHER_PT-10_PTC-10.pdf Description: TRIMMER 100 OHM 0.15W PC PIN TOP
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.15W
Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Resistive Material: Carbon
Resistance: 100 Ohms