Produkte > AMPHENOL PIHER SENSING SYSTEMS > PT10LV10-251A2020-PM-S
PT10LV10-251A2020-PM-S Amphenol Piher Sensing Systems
PIHER_PT-10_PTC-10.pdf
Hersteller: Amphenol Piher Sensing Systems
Description: TRIMMER 250 OHM 0.15W PC PIN TOP
Power (Watts): 0.15W
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±300ppm/°C
Adjustment Type: Top Adjustment
Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Termination Style: PC Pins
Resistive Material: Carbon
Part Status: Active
Resistance: 250 Ohms
Number of Turns: 1.0
auf Bestellung 3925 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details PT10LV10-251A2020-PM-S Amphenol Piher Sensing Systems
Description: TRIMMER 250 OHM 0.15W PC PIN TOP, Power (Watts): 0.15W, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±300ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Size / Dimension: Round - 0.406" Dia (10.30mm), Mounting Type: Through Hole, Termination Style: PC Pins, Resistive Material: Carbon, Part Status: Active, Resistance: 250 Ohms, Number of Turns: 1.0.
Weitere Produktangebote PT10LV10-251A2020-PM-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
PT10LV10-251A2020-PM-S PT10LV10-251A2020-PM-S Hersteller : Amphenol Piher PIHER_PT-10_PTC-10.pdf Trimmer Resistors - Through Hole 10mm carbon through hole potentiometer Vertical adjustment resistive value 250 Ohm linear taper tolerance 20% screwdriver adjust